گرد همایی سالانه یاریگران بنیاد، در باغ موزه نگارستان دانشگاه تهران برگزار شد

تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۳/۰۷

یاریگران بنیاد، میهمان مجموعه ای خاص
 

  گردهمایی سالیانه بنیاد حامیان دانشکده فنی روز پنج شنبه 4 خردادماه 1402، با حضور تعدادی از یاریگران بنیاد، اعضای هیات مدیره و هیات امناء بنیاد، رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشکده فنی، در محل باغ نگارستان دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم، پس از صرف صبحانه، دکتر رضا فرجی­­ دانا، مدیر­عامل بنیاد، ضمن خوش­ آمد­­گویی به اعضاء، به ذکر تاریخچه مختصری از موزه باغ نگارستان پرداخت و احیاء این موزه توسط دانشگاه تهران را یکی از دست­ آوردهای مهم سال­های اخیر دانشگاه تهران دانست و گفت: « این موزه آثار مهم و ارزشمندی از مشاهیر، دانشمندان و هنرمندان ایران را در خود جای داده است و دانشگاه تهران نیز امانتدار خوبی برای حفظ آثار تاریخ ایران است».

 

 

 وی در ادامه گفت: «یکی از غنی ­ترین این مجموعه­ های موجود در این موزه، متعلق به آقای مهندس ملول، یاریگر بنیاد است که، مجموعه­ای نفیس از ظروف مسی و همچنین گنجینه ای ارزشمند از فرش­های دست بافت قدیمی را به این موزه اهدا کرده ­اند ».

دکتر فرجی­ دانا سپس گزارش از عملکرد بنیاد در سال 1402 را به یاریگران ارایه کرد. بر اساس گزارش مدیر عامل بنیاد، سهم کمک دوستداران فنی در سال    1402 ، 64 درصد مجموع کمک­ها بوده است که دکتر فرجی دانا در این باره گفت: « سهم  بزرگ  دوستداران نشان می دهد یاریگرانی که حتی دانش­ آموخته دانشکده فنی نیستند، بر این باورند که جایگاه دانشکده فنی در عرصه مهندسی کشور و در آبادانی و اعتلای ایران عزیز بسیار موثر و تاثیر گذار بوده که به این دانشکده کمک میکنند ».

مدیر عامل بنیاد، همچنین در خصوص باز­گشت وام های  قرض الحسنه شرافتی صندوق­های "فنی یار" و "پیوند" ،خاطر ­نشان کرد : « با توجه به این که این وام ها شرافتی بوده و از دانشجویان هیچ مدرکی گرفته نمی­شود و دانشجو شرافتا متعهد به باز گشت این وام است،  88 درصد از این وام ها به صندوق بازگشته است و حتی برخی از دانشجویان که در حال حاضر از فارغ التحصلان دانشکده فنی هستند خود از یاریگران فنی شده اند که این نشانه خوبی از تربیت درست در دانشکده فنی است ».

در بخش بعدی برنامه، دکتر مهدی قاسمیه رئیس دانشکده فنی به ایراد سخنرانی پرداخت.

.

دکتر قاسمیه یاریگران بنیاد را سرمایه­ ها­ی عظیم دانشکده فنی و حضور آنان را موجب دلگرمی دانشجویان و اساتید قلمداد کرد و گفت: « در آستانه 90 سالگی دانشکده فنی و با توجه به بزرگ شدن دانشکده فنی هم به لحاظ دانشجویی و هم اساتید، در برخی رشته ها، نیاز به افزایش فضای های کالبدی و فیزیکی و تجهیزات آزمایشگاهی  به شدت احساس می­شود که این امر با بودجه­ های محدود دولتی امکان پذیر نیست . در راستای تحقق این امر، بنیاد فنی قادر است کمکهای شایان توجهی به دانشکده بنماید، که تاکنون این کمکها از سوی بنیاد مشکلات زیادی را از دانشکده مرتفع کرده است ».

ایشان اولویت اول دانشکده فنی را آماده سازی بلوک D  از طرح توسعه پردیس 2 دانست و گفت: « با اتمام کار این بلوک و انتقال ستاد دانشکده به آن، بسیاری از کمبود فضاهای دانشکده های مهندسی معدن و صنایع که نیاز به توسعه دارند برطرف می گردد ».

رئیس دانشکده فنی در پایان گفت: « یکی از دغدغه های مهم، سیستم hse و ایمنی آزمایشگاههای دانشکده فنی است که  بنیاد همکاری های بسیار مهمی را در این زمینه با دانشکده داشته است. امیدواریم با کمک بنیاد این امر به انجام برسد تا آزمایشگاههایی شایسته و ایمن برای دانشجویان دانشکده فنی داشته باشیم ».

پس از برگزاری بخش رسمی مراسم و گرفتن عکس یادگاری، حضار از بخش­های مختلف موزه باغ نگارستان دانشگاه تهران بازدید بعمل آوردند.

 

 

آخرین اخبار بنیاد

بیشتر