مشهد میزبان ششمین گردهمایی خیرین آموزش عالی کشور

تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۳/۲۸

 

ششمین گردهمایی خیرین آموزش عالی کشور با همت بنیاد حامیان علم و فناوری ایران روز چهارشنیه 24 خرداد ماه 1304 در مشهد مقدس به میزبانی بنیاد فردوسی مشهد و با حضور جامعه بزرگ خیرین ، معاونین وزارت عتف، روسای دانشگاهها و اعضا بنیاد­های فعال درمحل هتل پردیسان برگزار گردید. 

در ابتدای مراسم دکتر محمد حسین امید مدیر عامل بنیاد حامیان علم و فناوری ایران ضمن خوش آمد گویی، حضور خیرین و نمایندگان بنیادها را ارزشمند شمرد و گفت : اطمینان خیرین به بنیاد­های دانشگاهی و آموزش عالی کشور وهمراهی آنان جهت افزایش فضاهای فیزیکی و کمک به ارتقاء رتبه علمی کشور در دانشگاهها، حاصل سالها اعتماد سازی از سوی این نهاد ها است. سپس مدیر عامل بنیاد در ادامه سخنرانی خود به تشریح عملکرد بنیاد در سال جاری پرداخت.  

وی با اشاره به  نشست موفقیت آمیز شیراز در سال گذشته خاطر نشان کرد: در نشست شیراز با همراهی و همدلی خیرین و تلاش بنیاد حامیان علم و فناوری، ماهانه  بیش از 800 دانشجو از دانشگاههای سراسر کشور کمک‌هزینه‌ی تحصیلی در قالب وام شرافتی  دریافت می کنند که در برخی از استان های کم برخوردار این وام  اندکی از دغدغه مشکلات مالی  دانشجویان را کاهش می دهد.

وی شعار ششمین گردهمایی را "حمایت ازایده های نوآورانه و کار آفرینانه دانشجویی" اعلام کرد و افزود : امروز گرد هم آمده ایم تا با دستان حمایت گر خیرین گامی بزرگ را در راستای  پیشرفت و ارتقای علمی کشور برداریم. دراین طرح، ایده های نوآورانه وکار آفرینانه دانشجویی با موضوعات مختلف مورد حمایت بنیاد قرار میگیرند. ایده های در حوزه  آب، انرژی ، محیط زیست و هوش مصنوعی از موضوعات الویت دار هستند. بنیاد حامیان علم و فناوری با همکاری مراکز رشد در دانشگاهها و پارک های علم و فناوری به صورت (matching  fund ( این  طرح ها  را از ایده تا تجاری سازی مورد حمایت قرارمی دهند آیین نامه این طرح به معاونت های پژوهشی دانشگاهها و پارک های علم و فناوری  ابلاغ شده است و از سال جاری قابل اجراست.

مدیر عامل بنیاد سهم خیرین را در این پویش بسیار مهم تلقی نمود و گفت : از آنجا که تولید علم از وظایف غیر قابل انکار بخش علمی  دانشگاه است وبا توجه به منابع محدود مالی وزارت عتف در حمایت از طرح های نو آورانه و کار آفرینانه، جامعه دانشگاهی به عنوان مراکز تولید علم ودانش، از جامعه خیرین انتظار دارد تا در این مهم آنان را یاری نمایند.

دکتر علی خطیی معاون اداری ، مالی و مدیریت  منابع  وزارت عتف اختصاص صد میلیارد تومان در پروژه های خیر ساز را از دستاورد های مهم این وزارتخانه عنوان کرد و گفت: وزارت علوم متعهد است تا هر پروژه خیر ساز که 50 درصد پیشرفت داشته باشد را مورد حمایت مالی خود قرار دهد تا پروژه به اتمام برسد  و امروز با افتخار اعلام میکنم که هیچ پروژه ای از خیرین بر زمین نمانده است.   

وی در ادامه از خیرین درخواست نمود تا حوزه­های حمایت های مالی خود را به سمت فعالیت­های نو آورانه و کارآفرینانه دانشجویی که به پیشرفت ایران عزیز می انجامد سوق دهند.

در بخش جلب حمایت های مالی در خصوص این طرح، دکتر امید بیان داشت: امروز قصد داریم با حمایت شما خیرین بزرگ250 تیم دانشجوی دارای ایده نو آورانه و کار آفرینانه را مورد حمایت قرار دهیم تا سهم خیرین آموزش عالی در ارتقا و پیشرفت علم و دانش روز دنیا محقق گردد.

در ادامه  این مراسم 205 طرح از سوی خیرین ، و بنیاد ها مورد حمایت مالی قرار گرفت و بنیاد حامیان دانشکده فنی نیز 4 طرح دانشجویی از دانشجویان دانشکده فنی را مورد حمایت قرارداد .

آخرین اخبار بنیاد

بیشتر